Up
 
 

Ruszyła Platforma Informacyjna Inteligentnego Opomiarowania - pierwsza w Polsce witryna internetowa poświęcona wdrażaniu systemu Smart Metering

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki promuje wprowadzenie systemu inteligentnego opomiarowania w interesie wszystkich uczestników rynku energii.

Urząd Regulacji Energetyki - zaprasza do odwiedzenia pierwszej w Polsce witryny internetowej (Platformy Informacyjnej Inteligentnego Opomiarowania - w skrócie PIIO) poświęconej wdrażaniu systemu Smart Metering w Polsce. Jej powstanie jest efektem wielu dyskusji, debat, konferencji i seminariów poświęconych systemowi inteligentnego opomiarowania i inteligentnych sieci, dla których wspólnym mianownikiem było i w dalszym ciągu jest przygotowanie Polski do implementacji wymienionych rozwiązań systemowych.

W założeniach witryna ma być platformą wymiany informacji i myśli oraz kompendium wiedzy o problemach wdrażania inteligentnego opomiarowania i inteligentnych sieci. W opinii URE i wszystkich pozostałych Inicjatorów projektu, witryna spełniać ma rolę efektywnego kanału dystrybucji informacji do odbiorców, dostawców, wytwórców energii oraz do przedsiębiorstw sieciowych i mediów.

Inicjatorami powstania PIIO są Sejm RP, Ministerstwo Gospodarki i Urząd Regulacji Energetyki jako promotorzy większości wydarzeń dotyczących Smart Meteringu w Polsce. Witryna powstała w ramach projektu "Budowa systemu zarządzania popytem na rynku energetycznym", którego realizatorem jest PSE Operator S.A.

 

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom

10.05.2010